Stanovený postup provádění zápisu korektur je jednoduchý a především velmi přehledný. Chybná část textu se označí korekturním znaménkem v textu, znaménko se s opravou opakuje na pravém okraji dokumentu, pokud možno souběžně s řádkem, kde je chyba. Při větším počtu oprav nebo při korektuře textu tištěného ve více sloupcích lze opravy vyznačit i na levém okraji textu. Z důvodu jednoznačnosti se stejné chyby na různých místech v rozsahu pěti řádků označují odlišnými znaménky v pořadí v jakém se vyskytují v textu.
Korektury se vyznačují čitelně, jasně a barevně (kuličkovým perem, linerem nebo rollerem). Používání obyčejné tužky není dovoleno. Zpracovává-li korekturu více osob, každá používá odlišnou barvu. Jejich rozdělení se uvede na prvním listu korektury. Norma nedoporučuje používat červenou barvu. Každý korekturní otisk musí být podepsán a opatřen datem provedení korektury. V případě textu zvláštního významu se parafuje každý jednotlivý list.
Technické poznámky pro sazbu nebo jinou úpravu textu musí být zřetelně odlišeny od vlastních korektur (například, jak uvádí norma, vložením do bublinkového rámečku). Korektorské znaménka slouží k vyznačení oprav a úprav textu určených pro sazbu nebo reprodukci. Tato znaménka jsou grafické značky označující chybu v textu a způsob její opravy. Jsou jednotná a dorozumívají se tak redakce a nakladatelství s tiskárnou a v tiskárně opět korektoři a revizoři se sazeči.